s úctou k životu a k rodině

Víkend ve znamení úcty k životu

14. 5. 2015 21:02
Rubrika: Nezařazené | Štítky: úcta k životu

V pátek 8.5.jsme se s manželem zúčastnili semináře pro vedoucí „pro-life“ organizací a v sobotu římského pro- life fóra. V průběhu těchto dvou dnů jsme si s velikým zájem vyslechli přednášku profesora de Mattei, který jako historik zhodnotil situaci rodiny od 2. vatikánského koncilu až do současnosti. Situaci, jak probíhal mimořádný synod z pohledu aktivního laika, prezentovali Mc Cusker a Maria Madise. Podnětná, i když možná trošku provokativní, byla přednáška p. Clovise. Připomněl, že je nutné se vzdělávat, mít odvahu jít za pravdou a říkat pravdu, podporovat ty, kdo pravdu šíří a vše podložit modlitbou.

Mne osobně velice oslovilo vystupování Johna Smeatona. Je to muž, který svůj život zasvětil ochraně života. Již více než 40 let vede SPUC – britskou organizaci na podporu nenarozených dětí, zúčastňuje se řady mezinárodních aktivit a při tom má skromné vystupování. Stejně tak velice oslovující bylo vystupování John- Henry Westena, otce 8 dětí, z Life Site News. Těšila jsem se na přednášku jeho Eminence Georgie kardinála Pella. Již název „Rodiče jsou nejlepší vychovatelé“ hodně naznačoval, kterým směrem se bude jeho sdělení ubírat.

Kardinál zdůraznil, že teologie těla, učení svatého Jana Pavla II, je učení církve. Otec kardinál vyjádřil své přesvědčení, že ani v rámci Synody se synodní otcové neodchýlí od učení, které je dáno tradicí a učením svatého Jana Pavla II. a sv. otce Benedikta XVI. Kardinál ve své řeči též připomněl, že se zdá, že dnes již lépe než před 50 lety si uvědomujeme důsledky, které mohou mít nevhodné zásahy do přírody. Zdůraznil, že neméně je důležité ctít i tradiční hodnoty a pokud budeme porušovat přirozený mravní řád, důsledky budou následovat. Až varovně zaznělo, že pokud se odstraní zákony, které hájí ideál exkluzivního, celoživotní manželství, kopeme si jak civilizace vlastní hroby.

Kromě celé řady oficiálních přednášek byl vytvořen prostor pro sdílení se mezi vedoucími a zástupci jednotlivých pro-life organizací- bylo nás okolo 120, opravdu ze všech koutů světa, a to jak v rámci oficiálně moderované diskuse, tak především v kuolárech.

Povzbudivé též bylo nejen účast celé řady kněží, ale i osobní účast J.E. kardinála Burkeho.

Vyvrcholením byla účast na nedělním pochoduj pro život. V rámci pochodu šli někteří mlčky, někteří se modlili, někteří rozdávali různé letáčky či modlitby, někteří provolávali různá hesla či zpívali písně- pestrá dynamika různých forem projevů lidí, kteří si váží života a vnímají jej jako vzácný dar.

Zobrazeno 748×

Komentáře

Dzamila

myslím, že o téma přednášky "Rodiče jsou nejlepší vychovatelé" apod. by byl zájem i u nás...

Zobrazit 1 komentář »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona Nuvio