s úctou k životu a k rodině

NAPROHELP 2.12. 2017

3. 12. 2017 18:49
Rubrika: Nezařazené

V sobotu 2.12. se v CENAP konal další vzdělávací seminář, tentokrát na téma NAPROHELP -úspěšná cesta k dítěti. Přijely i lékařky ze Slovenska, tak s radostí můžeme tento seminář označit za mezinárodní. Potěšující také je, že přijely porodní asistentka, studentka porodní asistence, fyzioterapeutky, a gynekoložka, i když zatím je teprve v předatestační přípravě.

V rámci semináře jsme se věnovali nejen teorii, co vše nechtěnou neplodnost může způsobovat, jak dané situace úspěšně a při tom zdravě řešit, ale aktivně se též vyhodnocovaly záznamové tabulky STM

Proč tolik dbáme na správnou interpretaci záznamů dle STM? Pochopení průběhu cyklu pomocí správné znalosti STM totiž umožní nepoškozovat zdraví stimulacemi. Žena, která zná svůj cyklus, umí se v něm zorientovat, nenechá se pak zmanipulovat do této její zdraví poškozující „léčby“, zvláště pokud víme, že nemůžeme vyloučit možný platový účinek stimulací. Samozřejmě, zůstává otázka, zda toto poškozování zdraví je ještě vlastně léčbou.

Základními informacemi o STM PPR účastníky provedla Hanka Přikrylová, Pavla Cikánková pak pravidly STM

Pracujeme se společnou plodností, tedy řešíme i problémy muže. Proto si velice vážíme, že pravidelně na semináři přednáší dr. Šmehil, urolog z Prahy. Jeho manželka dr. Šmehilová, v úvodní části měla příspěvek na téma „ menstruační cyklus“ Patří jim za jejich obětavou účast a ochotu přijet a přednášet veliký dík.  

Stálicí mezi přednášejícími je naše porodní asistentka Anička Radoňová. Velice dobře se zhostila náročné teoretické části o významu správného načasování nasazení léčby gestageny. Ty se totiž v rámci NAPROHELP zásadně nepodávají „kalendářně“, ale jedině podle průběhu STM. Pokud by žena nasadila gestageny (Utrogestan, Gynprodil) dříve, než u ní ve skutečnosti proběhla ovulace, tak si ve skutečnosti ublíží.  A protože mnoho žen má známky ovulace jindy než 14. den cyklu, tak takové ženy, které nasazují gestageny od 16. dne cyklu, si naopak poškozují své zdraví, neléčí se.

NAPROHELP pomáhá jak těm, kterým se dosud nepodařilo otěhotnět, tak těm, kdo sice již miminko čekali, ale v průběhu těhotenství o ně přišli. NAPROHELP, přirozenou pomoci k početí, ale mohou využít i ti, kteří s nechtěnou neplodností zatím žádné potíže nemají. Díky NAPROHELP  se totiž daří nejen počít miminko zdravě, důstojně, ale také pak důstojně a zdravě porodit. Bez falešných diagnóz přenášení a z toho plynoucích stresů z vyvolávání porodu. 

Zobrazeno 586×

Komentáře

Napsat komentář »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona Nuvio